Pazartesi, Ocak 14, 2019

ÇAĞRI

ICHUS 2018 uluslararası akademik bir kongredir ve sosyal bilimlerin temel alanlarını kapsar. ICHUS’un misyonu araştırmacıların, akademisyenlerin yanı sıra dünyanın her yerinden diğer profesyonellerin araştırma sonuçlarını Sosyal Bilimler’de sunmaları için bir platform oluşturmakdır. Bu kongre aynı zamanda katılımcıların yeni fikirleri, uzmanlık ve deneyimlerini paylaşma, iş veya araştırma ilişkileri kurma ve gelecekteki işbirliği için ortak bulma konusunda fırsatlar sunmaktadır.

YAYIN OLANAKLARI

Kabul edilen İngilizce veya Türkçe tüm bildiriler (Tam metin gönderilmesi zorunlu değildir.) Bilgin Kültür Sanat Yayınları (Akademik Teşvik ve Doçentlik Başvurularında Uluslararası Yayınevi olarak kabul edilmektedir) tarafından kongreden sonra yayınlanacak olan uluslararası editörlü kitapta (kitap bölümü) olarak yer alacaktır. Detaylı bilgi için Yayınlar kısmına bakınız.

EN İYİ BİLDİRİ ÖDÜLÜ

Tüm sosyal bilim alanlarında, tam metin sunulan tebliğlerden (Oral ve Sanal) bilim kurulunca seçilecek bildirilere en iyi tebliğ ödülleri verilecektir.

SANAL SUNUM

ICHUS 2018 seyahat, konaklama vb. masraflar için yeterli mali kaynak sağlayamayan veya çalışma koşulları gereği kongrede bulunamayacak olan katılımcıların sanal sunumla katılmasını teşvik etmektedir. Bu çerçevede skype ile bağlanarak sunumunu gerçekleştirebilme imkanı verilecektir.

ICHUS 2018 tüm sosyal bilimlerde yürütülen güncel tartışma konularına açıktır. 300-350 kelimelik özetlerin ichus özet gönderim sistemi üzerinden özet gönderim formu doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. Gönderim sorunlarınız için ichus2018@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.